Aliexpress

Aliexpress ir populārākais interneta veikals Ķīnā pircējiem no Latvijas un daudzām citām pasaules valstīm. Pēc sava aliexpressapgrozījuma tas sāk mēroties ar pasaules lielākajiem e veikaliem. Izpārdošanu laikā šeit vienā dienā tiek pārdotas preces vairāku miljardu eiro apmērā. Dažādās aptaujās un pētījumos tas regulāri tiek atzīts par populārāko ārzemju internetveikalu Latvijā.


Aliexpress LV

aliexpress latviski


Aliexpress latviski

Iepirkšanās aliekspress veikalā pircēji var nomainīt virkni uzstādījumus, t.sk. valūta (EUR, USD, RUB u.c.), atrašanās vieta – valsts (Latvija), valoda (angļu, franču, vācu, krievu). Pārslēgt aliexpress latviešu valodā patlaban nav iespējams, līdz ar to latvieši, kas nav apguvuši svešvalodas ir sliktākās pozīcijās un ir spiesti darboties intuitīvi vai meklēt risinājumus internetā.

Katalogs, kurā apkopots aliexpress latviski galvenās kategorijas un preču grupas nodrošina iespējas atrast vajadzīgās preces ātrāk un vienkāršāk. Pēc tam, kad izvēlēta vajadzīgā interneta veikala sadaļa, atliek noteikt krāsu, izmēru, ražotāju un/vai cenu griestus un veikt pirkumu.

Daļa ražotāju un pārdevēju nodrošina bezmaksas preču piegādi. Ja vēlaties atlasīt katalogā šādus tirgotājus, noklišķiniet izvēlni – “Free Shipping” (bezmaksas piegāde). Savukārt, ja vēlaties, lai prece tiktu piegādāta maksimāli ātri sadaļā – “Ships from” (piegādā no) norādiet kādu no Eiropas valstīm, nevis Ķīna. Jāņem gan vērā, ka dažādu iemeslu dēļ piegāde no Ķīnas vairumā gadījumu būs vislētākā.


Galvenās interneta veikala priekšrocības

Ir daudzi iemesli, kādēļ cilvēki Latvijā izvēlas iepirkties Aliexpress interneta veikalā, bet šie ir galvenie:

 1. zemas cenas; aliexpress.lv
 2. plaša preču izvēle;
 3. bezmaksas piegāde (daudzām precēm);
 4. uzticamas pircēju atsauksmes (ar fotogrāfijām);
 5. izvērsts preču apraksts;
 6. atsaucīgi pārdevēji (ātri atbild uz jautājumiem par produktiem).

Pircēji no Latvijas šeit iegādājas, galvenokārt, šādu kategoriju preces – apģērbs sievietēm, apģērbs vīriešiem, mobilie telefoni un mobilo telefonu aksesuāri, preces mājai un dārzam, elektrotehnika, auto rezerves daļas un aksesuāri, instrumenti, bērnu rotaļlietas, apavi, sadzīves tehnika.

Kopumā preču piedāvājums interneta veikalā aptver vairākus miljonus dažādu preču veidu, kas apmierinās pat visprasīgākos pircējus. Nopirkt jaunu auto šeit nevarēs, taču Aliexpress ļauj atrast dažādas auto rezerves daļas un sīkumus, ko pirkt veikalā vai šrotā būtu dārgāk vai vienkārši neiespējami. Arī dažādiem hobijiem un mākslinieciskām aktivitātēm internetveikalā ir pieejama ļoti plaša izvēle – pērļošana, ādas apstrāde, kokgriezumi, adīšana, gleznošana, izšuvumi, keramika, metālapstrāde – tiem visiem e-veikalā var atrast visu nepieciešamo, t.sk. sarežģītas iekārtas un instrumentus.


Aliexpress pasūtīšana

(Pamācība – kā pasūtīt internetā preces)

 • Apmeklējot internetveikala mājaslapu, izvēlieties valodu un norādiet valūtu (EUR/USD/RUB);
 • Aliexpress piedāvās reģistrēties, ienākt veikalā ar sociālo tīklu profilu vai iepirkties bez reģistrācijas.
 • Ja nepieciešams, izmantojiet kategoriju izvēlni lapas sānā, lai sašaurinātu meklējumus. Norādiet modeli, cenas diapazonu, bezmaksas piegāde, valsti no kuras prece tiks piegādāta un citus mainīgos.. Pēc rezultātu parādīšanas, izvēlieties vienu vai vairāku no atlasītajiem rezultātiem;
 • Iepazīstieties ar preces aprakstu, fotogrāfijām, pircēju atsauksmēm, pārdoto preču skaitam, piegādes termiņiem u.c. aliekspressinformāciju, kas liekas būtiska;
 • Izvēlieties preces krāsu, modeli un valsti no kuras notiks piegāde (Ķīna vai kāda no Eiropas valstīm). Bezmaksas piegāde Aliexpress, lielākoties, izvēloties tikai Ķīnu, bet reizēm arī no Polijas, Čehijas, Francijas vai Lietuvas. Pasūtīt preces no Krievijas nav iespējams.
 • Pievienojiet preci grozam (“Add to Cart“) un dodieties uz grozu vai turpiniet iepirkties;
 • Iepirkumu grozā jānorāda maksājumu metode (bankas karte, Alipay vai cits apmaksas veids);
 • Pēc apmaksas atliek gaidīt. Sūtījuma statusam var sekot savā profilā. Tur varēsiet redzēt,  kad prece tiek izsūtīta, kur atrodas un, kad tiek nogādāta Latvijā un pat pasta nodaļā. (Precēm dažu eiro apmērā šī informācija var nebūt pieejama).
 • Aliexpress piegāde notiek uz a) tuvāko pasta nodaļu, b) uz pastkastīti (ļoti lētām precēm), c) uz Omniva pakomātu (ja tiek sūtītas caur Igauniju). Preču piegādes termiņš parasti aizņem 7 – 40 dienas. Ilgāks laiks sūtījuma saņemšanai būs reizēs, kad sūtījums nāk no Ķīnas, bet pasūtījumiem no Eiropas būs nepieciešams īsāks laiks.

Tajās retajās reizēs, kad piegāde aizkavējas, sazinieties ar pārdevēju. Daudzi ir gatavi izsūtīt preci atkārtoti vai uzreiz atmaksāt naudu. Viņi šādi rīkojas, jo vēlas, lai pircējs veikalam ieliek augstāko vērtējumu – 5 zvaigznes. Līdzīgi kā iepērkoties citos interneta veikalos arī šeit 5 zvaigznes liecina, ka pārdevējs ir uzticams. Daudzi pircēji izvēlas iepirkties tikai veikalos, kuriem ir tikai visaugstākais novērtējums, līdz ar to pārdevējiem pircēju vērtējums ir ļoti svarīgs.


Biežāk uzdotie jautājumi par interneta veikalu

Vai interneta veikalam ir filiāle Latvijā? 

jautājumi un atbildes par iepirkšanos internetāNē, Aliexpress Latvijā nav pārstāvēts. Visi jautājumi, kas radušies par preču pasūtīšanu vai piegādi ir jārunā ar konkrēto pārdevēju (e-pastā, čatā vai nosūtot ziņu no sava profila).

Savā būtībā aliekspress ir e-komercijas starpniecības platforma, kas ļauj tirgoties lielam skaitam individuālu pārdevēju vai uzņēmumu.

 

Vai par iepirkšanos internetā ir jāmaksā nodokļi? 

Latvijā par preču iegādi ārzemēs līdz 22 EUR  (ietver piegādes izmaksas) nav jāmaksā nodokļi. Ja pirkuma summa pārsniedz 22 EUR, ir jāmaksā PVN (Latvijas pastā). Muitas nodoklis jeb muitas nodeva ir jāmaksā no 140 EUR. (Visērtāk to izdarīt, pilnvarojot Latvijas pasta darbiniekus. Izmaksas par dokumentu sakārtošanu ~ 5 eur, bet ir vērts precizēt iepriekš.)  Jāņem vērā, ka no 2021. gada 1. jūlijā ES ietvaros tiks mainīti noteikumi un turpmāk PVN būs jāmaksā par visu preču iegādi ārpus ES. Tas nozīmē, ka Aliexpress veikals kļūs dārgāks ikreiz, kad preces tiks piegādātas no noliktavām ārpus ES.

Preču atgriešanas garantija iepērkoties internetā

Pircējiem ir tiesības atgriezt preces, ja tām ir acīmredzami defekti un bojājumi jau to iegādes brīdī. Pārdevēji šādās reizēs atmaksā naudu vai izsūta jaunu preci. Tāpat ES iedzīvotājiem ir iespēja atgriezt preces 14 dienu laikā. Izņēmums ir personalizētas preces, piemēram, ar iegravētu vārdu vai vēstījumu. Papildus informāciju par tiesībām, kas pienākas iepērkoties no Latvijas varat uzzināt šeit.

Naudas atmaksas garantija

Apstākļos, kad saņemtā prece neatbilst aprakstam pircējiem ir tiesības atgūt naudu par samaksāto preci pilnā apmērā 15 dienu laikā pēc strīdu uzsākšanas ar pārdevēju. Ja pārdevējs nesadarbojas, procesā iesaistas internetveikala pārstāvji. Plašāk par naudas atgūšanas iespējam aliekspres veikalā lasiet šeit.

Vai iepirkšanās ārzemēs ir izdevīgākā kā Latvijā? 

Aliexpress LV ir kļuvis tik populārs, jo nodrošina zemākas cenas (naudas ietaupījums) un plašu izvēli. Nav noslēpums, ka liela daļa preču Latvijā tiek ieviestas no Ķīnas un šeit pārdotas ar augstu uzcenojumu. Latvijas iedzīvotāji ir kļuvuši prasmīgāki un tagad ir gatavi iepirkties internetā paši. Pasūtot preces internetā savlaicīgi, ilgtermiņā ir iespējams ietaupīt daudz naudu, bet ja nav laiks gaidīt, tad interneta veikals Latvijā nodrošinās būs labāks un ātrāks risinājums.